آموزش حسابداری

کد مالیاتی چیست؟

همه اشخاص حقیقی و حقوقی پس از ثبت نام و یا در گام های اولیه ثبت نام در وب سایت سازمان امور مالیاتی کشور یک کد رهگیری از سازمان امور مالیاتی دریافت می کنند.

پس با توجه به این موضوع قادرید کدرهگیری خود را بویسله آموزش زیر مجدد دریافت نمایند.

اواخر سال ۹۹ قانون جدیدی برای دریافت درگاه های پرداخت اینترنتی و دستگاه های کارتخوان تصویب شده است. بر اساس این قانون برای گرفتن پایانه های پرداخت باید پرونده مالیاتی داشته باشید. بدین ترتیب قبل از این که درگاه پرداخت یا کارتخوان بگیرید باید کد رهگیری مالیاتی را دریافت نمایید. کد رهگیری مالیاتی را باید از طریق سایت سازمان امور مالیاتی بگیرید و به مراجعه حضوری نیازی ندارد. در ادامه این مقاله نحوه دریافت کد مالیات را به شما آموزش می دهیم.

سامانه دریافت کد مالیاتی

به گزارش روابط عمومی و تبلیغات شرکت پرداخت الکترونیک سداد و به نقل از شرکت شاپرک، پیرو اعلام سازمان امور مالیاتی کشور و ابلاغ بانک مرکزی ج.ا.ا. و شرکت شاپرک، همه پذیرندگان شبکه پرداخت کشور باید نسبت به اخذ کد رهگیری ثبت نام مالیاتی از سازمان امور مالیاتی کشور اقدام کنند.

طبق مطلب فوق، پذیرندگان و متقاضیان محترم هر نوع ابزار پذیرش باید جهت دریافت کد رهگیری ثبت‌نام مالیاتی در سامانه سازمان امور مالیاتی به آدرس https://tax.gov.ir/action/do/registrationselector ثبت‌نام و بعد از آن نسبت به ثبت درخواست پذیرندگی و ابزارهای پذیرش اقدام نمایند.

کد مالیاتی چیست؟

اگر به تازگی برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی یا دستگاه کارتخوان فروشگاهی اقدام کرده باشید، از شما کد رهگیری مالیاتی می خواهند. اما نکته قابل توجه این است که کد رهگیری مالیاتی چیست و چطور آن را بگیریم؟ کد رهگیری مالیاتی در اصل برای شناسایی مشمولین پرداخت مالیات و شفاف شدن میزان مالیات های پرداختی است.

این سامانه در اصل برای شناسایی میزان درآمد شماست تا با استفاده آن از فرار مالیاتی و پول شویی در کشور جلوگیری شود. براساس قوانین کشور هر شخص حقیقی یا حقوقی که درآمدی دارد باید مالیات آن را بدهد. طبق قوانین جدید سازمان امور مالیاتی از ۱ بهمن ماه ۹۹ برای گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی (واسط یا مستقیم) و حتی دستگاه کارتخوان (POS) بایستی حتما کد مالیات داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *